Ultimele știri

Vești bune pentru noul sezon
28 Iulie 2023

Vești bune pentru noul sezon

Dragi prieteni ai BCG,

Suntem bucuroși să vă spunem că în sezonul ce va urma vom participa cu echipe la categoriile U14, U15, U16 și U19. Ne bucurăm de sprijinul Primăriei Brașov pentru băieții noștri de la U15, iar cei de la U19 vor beneficia pentru încă un sezon de susținerea Consiliului Județean Brașov.

Cu spijinul Primăriei Brașov, copiii din orașul nostru pot practica baschetul atât pe terenurile amenajate în fiecare cartier, cât și în mod organizat în cadrul clubului nostru, la sala de la Școala Gimnazială nr. 19, la sala Forex sau la Sala Sporturilor, în funcție de categoria de vârstă sau de nivelul de pregătire sportivă.

Mulțumim atât oamenilor din Primăria Brașov cât și celor de la Consiliul Județean Brașov pentru implicare, cât și pentru încurajarea practicării sportului de performanță!

Cu drag,
Magda Jerebie – presedinte BCG